Back to Top
| Type | Joystick |
| Product colour | Black |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Number of connectors | 2 |
| Number of joystick axis | 3 |
| Brand compatibility | Axis |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | USB |
| Length (max) | 185 mm |
| Width | 156 mm (6.08 ") |
| Height | 122 mm (4.76 ") |
| Weight | 679 g (1.5 lbs) |
| Packaging content |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
