Back to Top
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Maximum weight capacity | 15 kg |
| Connecting thread | 3/4 " |
| RoHS compliance | |
| Certification | IEC 60721, IEC 60721-4 Class 4M3, MIL-STD 810G 509.5, NEMA 250 Type 4X, WEEE |
| Width | 134 mm (5.23 ") |
| Depth | 252 mm (9.83 ") |
| Height | 194 mm (7.57 ") |
| Weight | 1200 g (2.65 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
