Back to Top
| Cable length | 50 m |
| Cable colour | Blue |
| Full duplex | |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Cable diameter | 3 mm |
| Core / cladding diameter | 50 µm |
| Technical features | 10Gbit/s |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
