Back to Top
| Cable length | 30 m |
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | LC |
| Cable colour | Blue |
| Full duplex | |
| Core diameter | 50 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.