Back to Top
| Type | Network transmitter & receiver |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 100000 h |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Width | 155 mm (6.05 ") |
| Depth | 165 mm (6.44 ") |
| Height | 70 mm (2.73 ") |
| Weight | 90 g (0.2 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.