Back to Top
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.1 % |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | -94 dB |
| Input sensitivity | 400 mV |
| Output impedance | 4 Ω |
| RMS rated power | 150 W |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Purpose | home |
| Connectivity technology | Wired |
| Product colour | Black |
| Rack capacity | 2U |
| On/off switch |
| AC input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Maximum current | 3.5 A |
| Width | 438.15 mm (17.09 ") |
| Depth | 374.65 mm (14.61 ") |
| Height | 98.42 mm (3.84 ") |
| Weight | 14061 g (31 lbs) |
| LED indicators | Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.