Back to Top
| Type | Portable device management cart |
| Placement | Floor |
| Supported portable devices | Notebook, Tablet |
| Number of devices supported | 36 |
| Slot width | 38.1 mm |
| Slot height | 304.8 mm |
| Number of shelves | 3 shelves |
| Adjustable shelves | |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Locking | |
| Handle(s) | |
| Certification | UL 60950-1 |
| Slot depth | 431.8 mm |
| Width | 838.2 mm (32.69 ") |
| Depth | 660.4 mm (25.76 ") |
| Height | 1117.6 mm (43.59 ") |
| Weight | 79300 g (174.83 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.