Back to Top
| Type | Portable device management cabinet |
| Supported portable devices | Tablet |
| Device connectors supported | USB |
| Number of devices supported | 16 |
| Slot width | 382 mm |
| Slot height | 268 mm |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Locking | |
| RoHS compliance |
| AC input voltage | 110-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Current | 2.4 A |
| Width | 770.4 mm (30.05 ") |
| Depth | 548.6 mm (21.4 ") |
| Height | 477.5 mm (18.62 ") |
| Weight | 38400 g (84.66 lbs) |
| Package width | 855 mm |
| Package depth | 599.9 mm |
| Package height | 623.1 mm |
| Package weight | 50500 g |
| Manual | |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.