Back to Top
| Internal | |
| Host interface | PCIe |
| Output interface | QSFP56 |
| Expansion card standard | PCIe 3.0 |
| Data transfer rate (max) | 100 Gbit/s |
| Product colour | Green, Silver |
| Cooling type | Passive |
| LED indicators | Activity, Link |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Package weight | 109 g |
| Halogen | |
| Male |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.