Back to Top
| Connector 1 | HDMI A |
| Connector 2 | HDMI A |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Material | PVC |
| Width | 30.98 mm (1.21 ") |
| Depth | 33.78 mm (1.32 ") |
| Height | 12.7 mm (0.5 ") |
| Weight | 18.59 g (0.04 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.