Back to Top
| Maximum scan size | 305 x 432 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Colour scanning | |
| Duplex scanning | |
| Output colour depth | 24 bit |
| Output grayscale depth | 8 bit |
| Duplex ADF scan speed (b/w, A4) | 200 ipm |
| Duplex ADF scan speed (colour, A4) | 200 ipm |
| Scanner type | Sheet-fed scanner |
| Product colour | Black, White |
| Built-in display |
| Sensor type | CIS |
| Light source | RGB LED |
| Daily duty cycle (max) | 30000 pages |
| Scan drivers | Kofax VRS, ISIS, TWAIN, WIA |
| Scanner error detection | |
| Scanning noise level | 54 dB |
| Standard input capacity | 300 sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Auto Document Feeder (ADF) media weight | 20 - 209 g/m² |
| Long-paper mode | |
| Maximum scan length | 3000 mm |
| Standard interfaces | USB 3.1 |
| Power supply type | AC |
| Power consumption (typical) | 66.5 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Power consumption (sleep) | 3.5 W |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 50 - 95 °F |
| EPEAT compliance | EPEAT Gold |
| Width | 480 mm (18.72 ") |
| Depth | 569 mm (22.19 ") |
| Height | 315 mm (12.29 ") |
| Weight | 25000 g (55.12 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
