Back to Top
| Material | Nylon |
| Product colour | Black |
| Coloration | Monotone |
| Recommended gender | Unisex |
| Notebook compartment | |
| Minimum screen size compatibility | 17.3 " |
| Exterior pockets | Front pocket, Side pocket |
| Zipper pocket(s) | |
| Shoulder strap | |
| Handle(s) | |
| Colour name | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 310 mm (12.09 ") |
| Depth | 200 mm (7.8 ") |
| Height | 480 mm (18.72 ") |
| Weight | 980 g (2.16 lbs) |
| Capacity | 29.5 L |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 424 x 27 x 292 mm |
| Package width | 310 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 480 mm |
| City | |
| 216 | |
| 2420 | |
| 493 | |
| 328 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.