Back to Top
| Material | Nylon |
| Product colour | Black |
| Coloration | Monotone |
| Recommended gender | Unisex |
| Notebook compartment | |
| Minimum screen size compatibility | 15.6 " |
| Exterior pockets | Front pocket, Side pocket |
| Zipper pocket(s) | |
| Shoulder strap | |
| Handle(s) | |
| Colour name | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 300 mm (11.7 ") |
| Depth | 200 mm (7.8 ") |
| Height | 480 mm (18.72 ") |
| Weight | 840 g (1.85 lbs) |
| Capacity | 25 L |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 385 x 31 x 265 mm |
| Package width | 300 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 480 mm |
| City | |
| 488 | |
| 2 | |
| 318 | |
| 216 | |
| 2120 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.