Back to Top
| Product type | Power supply |
| Product colour | Green, Grey |
| Mean time between failures (MTBF) | 1662359 h |
| Compatibility | Cisco IE-3000-4TC, IE-3000-8TC, IE-3000-4TC-E & IE-3000-8TC-E |
| Total power | 50 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input current | 1.25 A |
| Width | 51 mm (1.99 ") |
| Depth | 112 mm (4.37 ") |
| Height | 147 mm (5.73 ") |
| Weight | 650 g (1.43 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
