Back to Top
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Networking standards | IEEE 802.3bt |
| Conductor type | Solid |
| Cable length | 0.61 m |
| Cable standard | Cat6a |
| Snagless cable boot | |
| Certification | ISO 9001:2015, UL 94 V-0, ETL, cETL |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Outer diameter | 7.24 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Round | |
| Black | |
| Male connector | |
| Male connector |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.