Back to Top
| Internal | |
| Audio quality | 24 bit |
| Line-out Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 110 dB |
| Digital-to-Analog Conversion (DAC) | 16/24-bit/192kHz |
| Host interface | USB |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| CD/AUX audio in | |
| Plug and Play |
| USB powered | |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac compatibility | |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Weight | 8.3 g (0.02 lbs) |
| Width | 16 mm (0.62 ") |
| Depth | 8.2 mm (0.32 ") |
| Height | 138 mm (5.38 ") |
| Cables included | USB |
| 16 - 150 | |
| 2 | |
| Buttons | |
| Nintendo Switch, PlayStation 4 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
