Back to Top
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Certification | UL, ROHS |
| Input connection type | NEMA 5-15P |
| I/O ports | 1 x NEMA 5-15P In 6 x NEMA 5-15R (R) + 6 x NEMA 5-15R (F) Out |
| Output connections | 12 x NEMA 5-15R |
| Cable length | 4.57 m |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 46 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Maximum current | 15 A |
| Dimensions (WxDxH) | 438.15 x 120.65 x 44.45 mm |
| Weight | 2267.96 g (5 lbs) |
| Weight (imperial) | 5 lbs |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
