Back to Top
| Maximum weight capacity | 9.1 kg |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 75,100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment | |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Pan range | -360 - 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -85 - 85 \u00b0 |
| Cable management |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Aluminium |
| Weight | 13400 g (29.54 lbs) |
| Package width | 940 mm |
| Package depth | 560 mm |
| Package height | 190 mm |
| Package weight | 18000 g |
| Lift | 33 cm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.