Back to Top
| Marine (chartplotters, sounders) | |
| Sport (fitness, running) | |
| Outdoor (hiking, trekking) | |
| Geocaching (GPS stash hunt) | |
| Auto | |
| Aviation | |
| Camper/Caravan | |
| Bicycle | |
| Truck | |
| Motorcycle | |
| Golf |
| Lane guidance | |
| Waypoints | |
| Number of waypoints | 10000 |
| Routes quantity | 250 |
| Tracks quantity | 250 |
| Traffic Message Channel (TMC) | |
| Electronic compass |
| Maps included |
| Display diagonal | 3 " |
| Display | TFT |
| Touchscreen | |
| Display resolution | 240 x 400 pixels |
| Widescreen |
| Storage media type | Flash |
| Internal storage capacity | 16 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 32 GB |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth |
| Built-in speaker(s) | |
| Built-in camera |
| Form factor | Handheld |
| Product colour | Black |
| International Protection (IP) code | IPX7 |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Weight | 272 g (0.6 lbs) |
| Width | 67.5 mm (2.63 ") |
| Depth | 44 mm (1.72 ") |
| Height | 178 mm (6.94 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
