Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 8000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Compatibility | HP Color LaserJet HP LaserJet 300/400 |
| OEM code | CE410XD |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Page yield (black) | 8000 pages |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Product colour | Black |
| Width | 385 mm (15.02 ") |
| Depth | 218 mm (8.5 ") |
| Height | 125 mm (4.88 ") |
| Weight | 1440 g (3.17 lbs) |
| Package width | 385 mm |
| Package depth | 218 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 1800 g |
| Package type | Box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
