Back to Top
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Type | Original |
| Ink type | Dye-based ink |
| Multipack | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Colour ink page yield | 100 pages |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP DeskJet 2220 All-in-One, HP DeskJet 2255 All-in-One, HP DeskJet 3720 All-in-One, HP DeskJet 3755 All-in-One |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 1219.2 mm |
| Package depth | 1016 mm |
| Package height | 1168.4 mm |
| Package weight | 50 g |
| Width | 114 mm (4.45 ") |
| Depth | 36.3 mm (1.42 ") |
| Height | 102.9 mm (4.01 ") |
| Weight | 40 g (0.09 lbs) |
| Pallet width | 1219.2 mm |
| Pallet length | 1016 mm |
| Pallet height | 1168.4 mm |
| Quantity per pallet | 3168 pc(s) |
| Number of cartons per pallet | 132 |
| Number of layers per pallet | 6 |
| Number of cartons per pallet layer | 22 |
| Pallet weight | 220720 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
