Back to Top
| Type | Laser toner |
| Original | |
| Page yield | 31500 pages |
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M855dn HP Color LaserJet Enterprise M855x+ HP Color LaserJet Enterprise M855xh |
| OEM code | CF311A |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 584 mm (22.78 ") |
| Depth | 130 mm (5.07 ") |
| Height | 195 mm (7.61 ") |
| Weight | 1550 g (3.42 lbs) |
| Package width | 584 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 850 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
