Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 9000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise M506dn HP LaserJet Enterprise M506x HP LaserJet Pro M501dn HP LaserJet Pro M501n HP LaserJet Enterprise M527dn HP LaserJet Enterprise M527f HP LaserJet Enterprise M527c |
| OEM code | CF287A |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Page yield (black) | 9000 pages |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package width | 362 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 227 mm |
| Package weight | 1300 g |
| Package type | Box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
