Back to Top
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Original | |
| Multipack | |
| Printing colours | Magenta |
| Compatibility | HP Officejet 6700 Premium e-All-in-One |
| Print technology | Inkjet |
| Compatible ink types, supplies | Pigment-based |
| Ink drop | 7 pl |
| Page yield footnote | ISO/IEC 24711 |
| Colour |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package dimensions (WxDxH) | 94 x 126 x 25 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package type | Blister |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
