Back to Top
| Product colour | White |
| Finish type | Gloss |
| Media weight | 200 g/m² |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 35 - 65 % |
| Package weight | 700 g |
| Number of cartons per pallet | 140 |
| Quantity per pallet | 700 pc(s) |
| Weight | 610 g (1.34 lbs) |
| Media sheets per package | 50 sheets |
| Dimensions (WxDxH) | 238 x 14 x 298 mm |
| Case or master carton quantity | 5 pc(s) |
| Paper dimensions | 216mm x 279mm |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
