Back to Top
| Media weight | 192 g/m² |
| Printing media thickness | 10.3 µm |
| Opacity | 94 % |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 40 - 60 % |
| Printing material brightness | 104 % |
| Weight | 726 g (1.6 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 290 x 226 x 127 mm |
| Media size (1 slide) | 8.5 x 11" |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.