Back to Top
| Solid-state drive capacity | 960 GB |
| NVM Express (NVMe) supported | |
| Component for | Server/Workstation |
| SSD form factor | 2.5" |
| Interface | U.3 |
| Hot-Plug support |
| Width | 219.2 mm (8.55 ") |
| Depth | 228.6 mm (8.92 ") |
| Height | 146.1 mm (5.7 ") |
| Weight | 500 g (1.1 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.