Back to Top
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 16 - 22000 Hz |
| Headphone sensitivity | 101 dB |
| Impedance | 60 Ω |
| Driver type | Dynamic |
| Acoustic system | Closed |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 0.2 dB |
| 3.5 mm connector | |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 2.4 m |
| Product colour | Black |
| Wearing style | Head-band |
| Plug adapter | |
| Audio adapters included | 6.3 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.