Back to Top
| Cable length | 3.048 m |
| Connector 1 | VGA (D-Sub) + 3.5mm |
| Connector 2 | VGA (D-Sub) + 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Cable material | Copper |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 26 |
| Audio connector | |
| Audio connector type | 3.5 mm (1/8") |
| Cable shielding | Y |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 75 °C |
| Cable diameter | 10 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.