Back to Top
| Cable length | 3.05 m |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | DVI-D |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 30 |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Weight | 213.2 g (0.47 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.