Back to Top
| Device compatibility | Notebook |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | 300e/500e Chromebook gen 3 |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC ICES RCM VCCI EAC |
| Weight | 4.18 g (0.01 lbs) |
| Width | 125.17 mm (4.88 ") |
| Depth | 5.5 mm (0.21 ") |
| Height | 5.5 mm (0.21 ") |
| Package width | 43 mm |
| Package depth | 73 mm |
| Package height | 219 mm |
| Package weight | 20 g |
| 5.5 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.