Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 2000 pages |
| Printing colours | Yellow |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Lexmark |
| Compatibility | X544dn, X544dtn, X544n, X543dn, X544dw, X546dtn, X548dte, X548de, C544dn, C544dtn, C544dw, C544n, C543dn, C540n, C546dtn |
| Quantity outer carton | 30 pc(s) |
| Euro pallet weight | 170.2 kg |
| Gross weight (outer carton) | 15.39 lbs |
| Gross weight of outer carton | 6.99 kg |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 50 " |
| Colour | |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Pallet weight (imperial) | 588.93 lbs |
| Cartridge recollection |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 1270 mm |
| Case or master carton dimensions (W x D x H) | 319 x 296 x 379 mm |
| Package weight (imperial) | 0.4714 lbs |
| Package dimensions (W x D x H) | 5.55 x 4.02 x 2.84 " |
| Package width | 141 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 72 mm |
| Package weight | 214.3 g |
| Pallet weight | 292150 g |
| Quantity per pallet | 1080 pc(s) |
| Quantity per EUR-pallet | 720 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.