Back to Top
| Original | |
| Page yield | 1000 pages |
| Printing colours | yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compatibility | Lexmark X543dn, X544n, X544dn, X544dw, X544dtn, X546dtn, C540n, C543dn, C544n, C544dn, C544dw, C546dtn |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 1000 pages |
| Pallet weight (imperial) | 546.11 lbs |
| Cartridge recollection | |
| Quantity outer carton | 30 pc(s) |
| Euro pallet weight | 157.2 kg |
| Gross weight (outer carton) | 14.2 lbs |
| Gross weight of outer carton | 6.45 kg |
| Colour | |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 48 x 40 x 50 " |
| Archival storage life | 2 year(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 1270 mm |
| Case or master carton dimensions (W x D x H) | 319 x 296 x 379 mm |
| Package weight (imperial) | 0.4317 lbs |
| Package dimensions (W x D x H) | 5.55 x 4.02 x 2.84 " |
| Package dimensions (WxDxH) | 141 x 102 x 72 mm |
| Package weight | 0.1962 g |
| Pallet weight | 272690 g |
| Quantity per pallet | 1080 pc(s) |
| Quantity per EUR-pallet | 720 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.