Back to Top
| Panel type | IPS |
| Touchscreen | |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Response time | 8 ms |
| Colour gamut | 72 % |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Built-in projector |
| RAM capacity | 32 GB |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 3 |
| HDCP | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speaker power | 15 W |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 800 x 600 mm |
| Power consumption (max) | 580 W |
| Power consumption (typical) | 385 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Product colour | Black |
| Width | 1957 mm (76.32 ") |
| Depth | 1160 mm (45.24 ") |
| Height | 100 mm (3.9 ") |
| Weight | 58600 g (129.19 lbs) |
| Package width | 2110 mm |
| Package depth | 1283 mm |
| Package height | 225 mm |
| Package weight | 75900 g |
| 2.2 | |
| 390 | |
| 802.11a,802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) | |
| 1 | |
| 3840 x 2160 | |
| Y | |
| 4K Ultra HD | |
| Y | |
| Mali-G52 MP2 | |
| 50000:1 | |
| ENERGY STAR | |
| 1 | |
| 60 | |
| Wi-Fi 6 (802.11ax) | |
| 86 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
