Back to Top
| Processor model | N200 |
| Processor family | Intel N |
| Processor cores | 4 |
| Processor boost frequency | 3.7 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor threads | 4 |
| Internal memory | 4 GB |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 4 GB |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Total storage capacity | 128 GB |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 128 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Solid-state drive capacity | 128 GB |
| Solid-state drive interface | PCI Express 4.0 |
| NVM Express (NVMe) supported | |
| SSD form factor | M.2 |
| Discrete graphics adapter | |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics adapter | |
| On-board graphics adapter family | Intel UHD Graphics |
| On-board graphics adapter model | Intel UHD Graphics |
| Optical drive type | N |
| Ethernet LAN | |
| LAN controller | Realtek RTL8111H |
| Wi-Fi | |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Antenna type | 1x1 |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Combo headphone/mic port |
| Chassis type | Mini PC |
| Product colour | Black |
| Volume | 0.7 L |
| VESA mounting |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Product type | Mini PC (<= 3L) |
| Trusted Platform Module (TPM) |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Power supply | 65 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Certification | FCC(Class B), CB/CE, UL(CUL), BSMI, VCCI, RCM(C-Tick) |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Width | 124 mm (4.84 ") |
| Depth | 124 mm (4.84 ") |
| Height | 53.7 mm (2.09 ") |
| Weight | 550 g (1.21 lbs) |
| Package weight | 1400 g |
| Display included |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Processor manufacturer | Intel |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
