Back to Top
| Speaker type | 4-way |
| Sensitivity | 92 dB |
| Peak power | 600 W |
| Rated power | 100 W |
| Tweeter | |
| Number of tweeter drivers | 2 |
| Impedance | 4 Ω |
| Tweeter magnet type | Piezo |
| Frequency range | 29 - 33000 Hz |
| Shape | Oval |
| Voice coil type | Copper |
| Woofer size (W x H) | 6 x 9 " |
| Woofer size (W x H) | 150 x 230 mm |
| Mounting depth | 203.2 mm |
| Tweeter diameter | 11 mm |
| Woofer magnet type | Ferrite |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| 18 | |
| Dome | |
| Carbon/Mica | |
| Polyetherimide (PEI) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.