Back to Top
| Type | Fixed flat panel floor stand |
| Product colour | Black |
| Minimum screen size compatibility | 17 " |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Height adjustment | |
| Swivel angle range | 0 - 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -5 - 25 \u00b0 |
| Remotely operated |
| Weight | 3130 g (6.9 lbs) |
| Package weight | 3600 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.