Back to Top
| Type | DECT telephone |
| Handset type | Wireless handset |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Black |
| Protection features | Drop proof |
| Caller ID | |
| Call waiting | |
| Call hold | |
| Call forwarding | |
| Call timer |
| Display | TFT |
| Built-in display | |
| Display resolution | 240 x 320 pixels |
| Backlight display | |
| Display diagonal | 2.4 " |
| Wireless connection |
| Battery type | Built-in |
| Talk time | 18 h |
| Standby time | 300 h |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 569 mm (22.19 ") |
| Depth | 146.3 mm (5.71 ") |
| Height | 36.8 mm (1.44 ") |
| Package width | 176 mm |
| Package depth | 163 mm |
| Package height | 44 mm |
| Package weight | 365 g |
| Number of handsets included | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.