Back to Top
| Type | Smart telephone |
| Handset type | Wired handset |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | White |
| Speakerphone | |
| Microphone mute |
| RAM capacity | 2000 MB |
| Internal memory | 32000 MB |
| LED indicators | Y |
| Built-in display | |
| Display diagonal | 7 " |
| Display resolution | 1280 x 800 pixels |
| Touchscreen | |
| Backlight display |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 1 |
| RJ-45 ports quantity | 2 |
| Headset connectivity | 3.5 mm |
| Front camera | |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Privacy camera | |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Built-in processor | |
| Processor manufacturer | ARM |
| Wi-Fi | |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Certification | FCC, IC, CE |
| Width | 255 mm (9.95 ") |
| Depth | 135 mm (5.27 ") |
| Height | 183 mm (7.14 ") |
| Weight | 1500 g (3.31 lbs) |
| Number of handsets included | 1 |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Sustainability compliance | |
| Sustainability certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.