Back to Top
| Maximum weight capacity | 79.5 kg |
| Minimum screen size compatibility | 37 " |
| Maximum screen size compatibility | 63 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Tilt angle range | -15 - 15 u00b0 |
| Swivel angle range | 0 - 360 u00b0 |
| Product colour | Black |
| Remotely operated |
| Width | 945 mm (36.86 ") |
| Height | 549 mm (21.41 ") |
| Weight | 14100 g (31.09 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.