Back to Top
| Mounting type | ceiling |
| Maximum weight capacity | 29.5 kg |
| Distance to the wall (max) | 418 mm |
| Product colour | Black |
| Swivel angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Tilt angle range | 0 - 5 \u00b0 |
| Height | 103 mm (4.02 ") |
| Weight | 2300 g (5.07 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.