Back to Top
| Capacity | 15.1 L |
| Form factor | Rectangular |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Lid | |
| Lid opening type | Pedal |
| Width | 311.1 mm (12.13 ") |
| Depth | 254 mm (9.91 ") |
| Height | 381 mm (14.86 ") |
| Weight | 907 g (2 lbs) |
| Package weight | 1814 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.