Back to Top
| Capacity | 11.3 L |
| Form factor | Other |
| Housing material | Plastic, Stainless steel |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Lid | |
| Lid opening type | Pedal |
| Soft close system | |
| Fingerprint resistant |
| Width | 304.8 mm (11.89 ") |
| Depth | 215.9 mm (8.42 ") |
| Height | 431.8 mm (16.84 ") |
| Package weight | 3175 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.