Back to Top
| Suitable for | Men |
| Fragrance main top notes | Bergamot, Mandarin, Grapefruit |
| Fragrance main heart notes | Basil (herb), Leather, Rosemary |
| Fragrance main base notes | Musk, Cedar wood, Patchouli |
| Volume | 100 ml |
| Dispenser type | Spray |
| Ingredients | ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39-C) , PARFUM (FRAGRANCE) , AQUA (WATER) , LIMONENE, LINALOOL, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, COUMARIN, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALCOHOL, EUGENOL, CITRAL, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, BHT, CI 60730 (EXT. VIOLET 2) , CI 17200 (RED 33) , CI 19140 (YELLOW 5) |
| Bottle type | Non-refillable bottle |
| Package width | 64 mm |
| Package depth | 63 mm |
| Package height | 143 mm |
| Package weight | 400 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.