Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 3000 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compatibility | Xpress SL - M2625 / 2626 / 2825 / 2826, M2675 / 2676 / 2875 / 2876 |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 3000 pages |
| Product colour | Black |
| Weight | 540 g (1.19 lbs) |
| Package width | 167 mm |
| Package depth | 93 mm |
| Package height | 336 mm |
| Package weight | 725 g |
| Package tare weight | 160 g |
| Package type | Box |
| Number of pallets per intermodal container (20ft) | 10 |
| Number of pallets per intermodal container (40ft) | 22 |
| Number of pallets per intermodal container (40ft, HC) | 22 |
| Pallet width | 1044 mm |
| Pallet length | 1038 mm |
| Pallet height | 6 mm |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 40ft) | 90 |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 40ft, HC) | 90 |
| Number of cartons per pallet | 99 |
| Master carton width | 348 mm |
| Master carton length | 346 mm |
| Master carton height | 211 mm |
| Master carton weight | 3320 g |
| Master carton tare weight | 420 g |
| Quantity per master carton | 4 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.