Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 5000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compatibility | ProXpress SL-M3320/3820/4020, M3370/3870/4070 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Product colour | Black |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19752 |
| Package width | 341 mm |
| Package depth | 271 mm |
| Package height | 155 mm |
| Package weight | 1520 g |
| Package tare weight | 260 g |
| Package type | Box |
| Number of pallets per intermodal container (20ft) | 10 |
| Number of pallets per intermodal container (40ft) | 22 |
| Number of pallets per intermodal container (40ft, HC) | 22 |
| Pallet width | 1059 mm |
| Pallet length | 1108 mm |
| Pallet height | 120 mm |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 40ft) | 36 |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 40ft, HC) | 42 |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 20ft) | 36 |
| Master carton width | 554 mm |
| Master carton length | 353 mm |
| Master carton height | 335 mm |
| Master carton weight | 7280 g |
| Master carton tare weight | 1210 g |
| Quantity per master carton | 4 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.