Back to Top
| Processor socket | LGA 1700 |
| Number of processors supported | 1 |
| Built-in processor |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Number of memory slots | 2 |
| Supported memory clock speeds | 3200 MHz |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Storage drive sizes supported | 2.5 " |
| Storage drive interface | M.2, Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| On-board graphics adapter | |
| Graphics adapter family | Intel |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0b |
| Headphone outputs | 1 |
| Number of SATA III connectors | 1 |
| COM ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| DC-in jack | |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Microphone in |
| Number of M.2 (M) slots | 2 |
| Product type | Mini PC (<= 3L) barebone |
| Cooling type | Active |
| Chassis type | 1.3L sized PC |
| LED indicators | HDD, Power |
| Cable lock slot type | Kensington |
| VESA mounting | |
| Product colour | Black |
| On/off switch | |
| Cable lock slot |
| Number of displays supported | 3 |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Linux operating systems supported | Y |
| Power supply type | External AC adapter |
| AC adapter output voltage | 19 V |
| AC adapter output current | 6.32 A |
| Power supply | 120 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Width | 165 mm (6.44 ") |
| Depth | 190 mm (7.41 ") |
| Height | 43 mm (1.68 ") |
| Power cord included | |
| Drivers included | |
| Quick start guide | |
| AC adapter included |
| N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
