Back to Top
| Connector 1 | USB Type-C |
| Connector 2 | DVI-D |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Product colour | Black, Blue |
| Housing material | Aluminium |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE |
| Supported video modes | 720p,1080p |
| Chipset | PS171 |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relative humidity | 10 - 90 % |
| Width | 43.9 mm (1.71 ") |
| Depth | 203.2 mm (7.92 ") |
| Height | 14 mm (0.55 ") |
| Weight | 40 g (0.09 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Country of origin | China |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
