Back to Top
| Blade shape | Drop point |
| Product type | Single |
| Knife type | Hunting knife |
| Blade material | Stainless steel |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Overall length | 457.2 mm |
| Blade length | 304.8 mm |
| Blade thickness | 2.5 mm |
| Weight | 425.25 g (0.94 lbs) |
| Sheath included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.