Back to Top
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum refresh rate | 30 Hz |
| Supported audio channels | 7.1 |
| RoHS compliance | |
| Certification | REACH, CE, FCC |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Chipset | Chrontel - CH7213C-BF, VIA Labs - VL170 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Weight | 44 g (0.1 lbs) |
| Package width | 152 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 430 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master carton width | 500 mm |
| Master carton length | 320 mm |
| Master carton height | 210 mm |
| Quantity per master carton | 100 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
